O mnie

Pracownia Ceramiki Regionalnej znajduje się w sercu Gór Świętokrzyskich - w Świętej Katarzynie.  Asortyment jaki tworzy to: pamiątki z motywami regionalnymi, biżuteria (wisiory, kolczyki, korale, bransoletki, broszki), ceramika sakralna, naczynia gliniane o właściwościach i wyglądzie bardzo zbliżonym do tradycyjnych wyrobów jakie były produkowane w przeszłości. W ofercie znajdują się ozdoby na święta Bożego Narodzenia i Wilkanocne. Pracownia tworzy obiekty użytkowe, takie jak czarki, misy, patery, kubki, dekoracyjne np. lampy, dekoracje naścienne i wiele innych. Pracownia spełnia rolę dydaktyczną, prowadząc cykliczne warsztaty ceramiczne zarówno dla dzieci  jak i dorosłych. Praca z gliną świetnie wycisza i uspokaja. Podczas warsztatów ceramicznych można się oderwać od obowiązków dnia codzinnego, zrealizować ciekawy pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby lub sprawić przyjemność samemu sobie odkrywająć nieznany dotąd talent. Wszystkim chętnym pracownia oferuje materiały: glinę, bogaty zestaw szkliw, narzędzia, foremki, wypał w piecu instruktarz. Po warsztatach uczesnicy zabierają swoje prace.

Pracownia oferuje:

1. Sprzedaż ręcznie tworzonych wyrobów ceramicznych (pamiątki regionalne, biżuteria, ceramika użytkowa, ceramika sakralna).

2. Ceramikę spersonalizowaną.

3. Warsztaty ceramiczne.

Pracownia czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 - 20.

Pracownię prowadzi Monika Iwan, absolwentka UJK w Kielcach na kierunku Wzornictwo, Policealnego Studium Projektowania Ubioru oraz Studium Projekowania i Konstrukcji Obuwia w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Pracę dyplomową na kierunku Wzornictwo wykonała w ceramice i porcelanie - to medium jest jej ulubionym materiałem w jakim pracuje.